Jak vytvořit Facebook Pixel

Kategorie Facebook

Jak vytvořit Facebook Pixel

Myslíte-li to s reklamami na sociální síti Facebook vážně, tak to si určitě nezapomeňte vytvořit Facebook Pixel, který si nasaďte na váš web. Díky němu budete reklamy moci lépe cílit. Nezapomeňte, že se Pixel nedá převést na někoho jiného. Majitelem bude vždy účet, který ho vytvořil ?

Přihlašte se do Facebook Business Manager účtu.

  • Do vyhledávače ve vašem prohlížeči zadejte url domovské stránky Facebook Business Managera, nebo jednoduše klikněte na odkaz https://business.facebook.com (do účtu se také lze přepnout z vašeho soukromého účtu Modrá navigační lišta › Ikonka šipky směřující dolu v právé části nabídky › V roletovém menu klikněte na název vašeho FBM účtu)
  • Na zobrazené stránce klikněte na položku „PŘIHLÁSIT SE“
  • Přihlašte se svými přihlašovacími údaji (nemáte ještě Facebook Business Manager vytvořen? Více v Jak vytvořit Facebook Business Manager)

Nastavení firmy ve Facebook Business Manageru.

K tomu, abyste mohli nasdílet či požádat o nasdílení reklamního účtu někoho jiného, musí být k vašemu Business Manager účtu přidána vaše primární stránka, za kterou vystupujete

  • Na domovské stránce klikněte na modré tlačítko „Nastavení firmy“

Vytvoření Pixelu.

  • V nastavení firmy Facebook Business Manageru zvolte v levém panelu sekci zdroje dat
  • Klikněte na „Pixely“ a poté klikněte na tlačítko „Přidat“
  • Pojmenujte váš nový pixel

Dokončení nastavení Pixelu.

Pixel je již vytvořený. Nyní máte možnost Pixel rovnou nastavit a vygenerovat si kód k vložení na vaše internetové stránky, nebo nastavení můžete dokončit později či ho nechat na někom, kdo s nastavením Pixelu má více zkušeností. Důležité je, že jste si Pixel vytvořili sami a je tedy Váš. O data tak nikdy nepřijdete. Pixel nyní můžete buď nasdílet, nebo kódy pro vložení na web zaslat například emailem, v takovém případě pak klikněte na „Nastavit Pixel hned“

  • V zobrazeném okně klikněte na odkaz „Poslat pokyny vývojáři emailem“

Závěr.

Facebook Pixel máme vytvořený, jak je možné Pixel nasdílet se můžete dočíst v našem dalším návodu. Nenašli jste, co jste hledali, nebo si s vytvářením Pixelu nevíte rady? Napište mi ?

Tuto stránku pro vás připravil(a) Marek

Mohlo by vás zajímat.

Mohlo by vás zajímat.

Menu