Logo pro sportovní oddíl Gryf Liberec

Tým: Michaela Gajdošová, Marek Kotrouš
Rok: 2022

Sportovní Liberecký oddíl Gryf Liberec vznikl v roce 2014 díky trenérům, kteří chtěli učit karate jinak a po svém: soustředit se nejen na profesionální přípravu závodního týmu, ale podporovat i děti, které závodit nechtějí. Díky zcela jinému přístupu se klub za poslední rok rozrostl a nyní má více jak 150 superhrdinů. Jste z Liberce a okolí? Určitě se podívejte na web, Superhrdina můžete být i vy!

Sportovní klub se na naše grafické studio obrátil, protože jejich vizuální komunikace neodpovídala současné době. S původním logem se řadu let nepracovalo a bylo znát, že refresh celé vizuální identity klubu je třeba. Na společné schůzce jsme probrali představu klienta včetně ukázek, dohodli se, co naši grafici mohou a co naopak ne a pak přišla řada na nás, ukázat, co dokážeme.

Hlavním symbolem loga byl a nadále měl být symbol gryfa. Bylo nám jasné, že symbol gryfa bude nejdominantnější částí loga, proto jsme při jeho návrhu vyzkoušeli mnoho variant. Dále nám také bylo jasné, že redesignem musí projít i samotný font v logu… protože se jedná o sportovní klub zaměřený na děti, hledali jsme font, který vystihne hravost a radost ze sportu, což se nám (po několika konzultacích s klientkou), věříme, že podařilo. Díky spokojenosti jsme hlavní logo ještě rozšířili o jedno doplňkové, které klub používá například pro potisk svého klubového oblečení a dalších předmětů.

Projekt návrhu loga pro sportovní klub Gryf nás od začátku bavil. Nejenže jsme si s klientkou ve všem porozuměli, ale díky spokojenosti a skvělé komunikaci věříme, že jsme společnými silami zvládli posunout vizuální identitu klubu o velký kus vpřed a už teď se těšíme, co za výzvu nám přinese další spolupráce 🙂

„Spolupráce začala tvorbou nových webových stránek pro náš sportovní klub, díky maximální spokojenosti jsme týmu maveb. svěřili kompletní práci na novém logu a také grafiku pro potisk oddílových věcí a tisk billboardů. Vytvořili pro nás nový svěží vzhled online „záležitostí“, který absolutně vystihl, kdo jsme. Maveb nás 100% přesvědčil svou profesionalitou, precizností, kreativitou a zejména ochotou a nadšením s kterým s námi jednali.“

Tereza Reyneltová z Gryf Liberec – Klient agentury maveb
Tereza Reyneltová
Vedoucí oddílu Gryf Liberec
gryf liberec navrh loga balonek
Vizuál nového loga pro Gryf Liberec
Vizuál nového loga pro Gryf Liberec
Vizuální identita sportovního oddílu Gryf Liberec, ukázka na vlajce
Vizuální identita sportovního oddílu Gryf Liberec
Vizuální identita sportovního oddílu Gryf Liberec – Karate Team
Doplňkové logo pro klubové účely
Doplňkové logo pro klubové účely

Podobné projekty

Můžu nějak pomoci?

Jsem Marek Kotrouš, zakládající člen agentury maveb. Grafickému designu se věnuji mnoho let, během kterých jsem vytvořil ticíce gigabajtů dat, které klientům pomohly na cestě k lepší vizuální komunikaci. Rád poradím a pomohu i vám.

Chcete-li, pište na [email protected] nebo volejte +420 602 200 603

Online konzultace zdarma