Logo Salon BCR Beaty Care & Relax

Rok: 2020
Tým: Marek Kotrouš

Jestli něco víme, tak to, že sny se mají plnit. Klient dlouhé roky snil o vlastním salonu, kde by nabízel kadeřnické a kosmetické služby nebo například soukromou saunu. Na nás se obrátil, protože potřeboval pomoci s vizuální identitou.

Na společné schůzce nám klient představil celý projekt a probrali jsme také jeho představu loga a plánovaných internetových stránek. Hlavními vizuálními prvky měla být tři písmena z názvu, BCR – Beauty, Care & Relax. Spolu s písmeny se měla v logu objevit symbolika ženy, coby symbol krásy, v kombinaci se zlatým odstínem.

Než jsme se pustili do práce, provedli jsme si malou analýzu konkurence a kosmetických značek. Nejvíce jsme si lámali hlavu, jak zachovat symetrii tří písmen v případě umístění dalšího grafického prvku. Nakonec jsme došli k závěru, že nejlepším řešením bude implementace siluety přímo do písmene C, které je středobodem návrhu.

Klientovi bylo odprezentováno více návrhů, ze kterých si vítězné logo vybral obratem 🙂 Na základě zpětné vazby byla dle přání klienta upravena barevnost loga a výstupem bylo nejen samotné logo, ale také základní logomanuál, na který může klient, v případě dalšího rozvoje značky, snadno navázat.

Logo BCR Beaty Care & Relax – Krabička
Logo BCR Beaty Care & Relax – Rtěnka
Logo BCR Beaty Care & Relax – Vývěska

Podobné projekty

Podobné projekty

Můžu nějak pomoci?

Jsem Marek Kotrouš – jeden ze zakladatelů mavebu. Grafickému designu se věnuji mnoho let, během kterých jsem pro klienty vytvořil stovky gigabajtů dat, které pomohly na jejich cestě k lepší vizuální komunikaci.

Domluv si se mnou schůzku, během které společně probereme možnosti,
kde by právě tobě mohla spolupráce s naším grafickým studiem pomoci.