Katalog Spectrum Franěk

Tým: Michaela Gajdošová
Rok: 2022

Česká společnost Spectrum Franěk působí na trhu dlouhých 30 let. Je specialistou na nátěrové hmoty a vybavení lakoven, které dodává do automobilového, leteckého, lehkého i těžkého průmyslu. Od počátku založení v devadesátých letech si firma vybudovala renomé spolehlivého dodavatele, kladoucího důraz na kvalitu, odbornost ale také životní prostředí.

Požadavek na naši první společnou spolupráci byl jasný – přehledný, čistý a moderní katalog produktů s důrazem na představení a celkový rozsah podnikání společnosti v oblasti nátěrových hmot. Součástí představ grafického layoutu byl i návrh piktogramů, které měly zatraktivnit jednotlivé produktové segmenty.

Práce na katalogu pro nás byla od samého začátku radostí. Perfektně připravené podklady pro tvorbu, a lehké nastínění klienta, jaké tiskoviny se mu líbí, a ve kterých sám hledá inspiraci. To nám vždy velmi pomůže, především v situacích, kdy se s klientem a jeho značkou ještě neznáme tak dobře, abychom tyto představy a směr znali. Jako první jsme vytvořili návrhy vnitřních dvoustran spolu s úvody kapitol, které jsme s klientem konzultovali a po odsouhlasení stylu nám práce šla pěkně od ruky. Výsledkem byla krásná tiskovina o 16 stranách.

Výsledkem je pěkný minimalistický katalog, který právě svou čistotou dává prostor produktům a společně s pikty jednoduše představí a odvypráví jeden jablonecký příběh. Tiskárna odvedla skvělou práci a my už se teď těšíme, až se s firmou Spectrum Franěk pustíme do další společné výzvy 😉

„K agentuře maveb mě vlastně přivedla grafička paní Míša Gajdošová. Známe se již delší dobu a způsob spolupráce a její styl mi zcela vyhovuje. Komunikace je vždy efektivní a inspirující, výsledek jedním slovem perfektní. Ráda budu s mavebem spolupracovat i na dalších projektech.“

Markéta Hujerová portrét
Ing. Markéta Hujerová
Marketingová komunikace
Detail obálky produktového katalogu Spectrum Franěk
Produktový katalog Spectrum Franěk
Vnitřní dvojstrana produktového katalogu Spectrum Franěk
Ukázka pikt navržených na míru Spectrum Franěk
Součástí návrhu katalogu byla i sada piktogramů
Součástí návrhu katalogu byla i sada piktogramů

Podobné projekty

Můžu nějak pomoci?

Jsem Marek Kotrouš, zakládající člen agentury maveb. Grafickému designu se věnuji mnoho let, během kterých jsem vytvořil ticíce gigabajtů dat, které klientům pomohly na cestě k lepší vizuální komunikaci. Rád poradím a pomohu i vám.

Chcete-li, pište na [email protected] nebo volejte +420 602 200 603

Online konzultace zdarma